Nye bremser

image

image

image

Tenkte jeg skulle legge ut bildene av bremsetromlene jeg brukte for å huske hvordan det hele hang sammen og teste wordpress-appen i samme slengen. Har nemlig vært meget opptatt av å få bilen gjennom årets EU-kontroll de siste ukene. Til nå så har det blitt byttet bremseklosser av verksted (siden de var så slitt at de ramlet ut til slutt), mens jeg med god hjelp fra fattern har byttet registerreim, zimmerring, bremseskiver og bremsesko (sistnevnte forøvrig kun vha Skype-assistanse!).

Nå gjenstår kun et lyspæreskifte og skifte av bremsevæske før det bærer på etterkontroll neste uke og jeg holder alle fingre og tær krysset..

Bilen er forøvrig en Toyota Carina E 1.8 SLi 1997-modell, og hvis du skulle lure på hva slags bremsesystem det er bak (som jeg gjorde) så er det altså Lucas/Girling. Så vet du det!

Reklame

En kommentar om “Nye bremser

  1. Gratulerer!

    Du fikset bremsene og fikk bilen vår til å bli et lovelig kjøretøy i hvertfall to år til! Du er fantastisk 🙂

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s